Pielęgnowanie drzew owocowych bądź iglastych to zajęcie dla osób, które bywają po trosze pracownikami fizycznymi, a po trosze artystami

Pielęgnowanie zielni to zajęcie dla tych pań, które uwielbiają spędzać czas na wolnym powietrzu. To zajęcie jest miłe, jeżeli tylko nie trzeba zbyt ciężko pracować. I tak sadzenie kwiatów bądź grabienie liści jesienią to czynności, które łączyć się mogą z relaksem. Mężczyźni, którzy pracują w krawatach po prostu marzą o tym, żeby popracować fizycznie, a nieduży wysiłek jest dla nich nawet wskazany.


drzewo w ogrodzie
Napisał: Susanne Nilsson
Na podstawie: http://www.flickr.com
W końcu skoszenie trawnika w przydomowym ogrodzie można zaliczyć do tych mało męczących, a zupełnie pożytecznych zadań. Tak czy inaczej, pielęgnowanie zieleni to temat niezwykle szeroki i ze szczegółami omówić go nie podobna, zatem spróbujmy się tutaj skupić tylko na zagadnieniu dotyczącym pielęgnacji drzew.
Jeśli w naszym ogródku rosną jabłonki, to właściwe każdego roku trzeba poświęcić czas obcinanie uschniętych lub tych zbyt długich gałęzi. A przycinanie drzew to również zajęcie dla ludzi o zacięciu artystycznym. Obecnie panuje moda na drzewa, jakie rosną na terenach położonych nad Basenem Morza Śródziemnego, a mamy w tym miejscu na na uwadze np. cyprysy oraz tuje. Te drzewa można bez trudności formować, a otrzymane bryły dekorują każdy przydomowy ogród i wzbudzają podziw pośród pieszych.
O ile powyżej wspomniane zajęcia sprawiają zadowolenie i poprawiają smutny nastrój, o tyle inne prace połączone z pielęgnacją koron bądź całych okazów są już trochę bardziej wymagające i najczęściej łączone z naprawdę ciężką fizyczną pracą (informacje na temat przycinania drzew). Dla przykładu, wycinka drzew angażuje praktycznie ekipę pracowników, którzy rzecz oczywista muszą znać się na rzeczy. W przeciwnym razie prowadzenie takich prac grozi poważnymi konsekwencjami - tylko drwale wiedzą, w jaki sposób ściąć drzewo, aby spadło w danym kierunku i nie uszkodziło np. linii energetycznej.


tuja
Jak na razie mówiliśmy o artystycznym wymiarze pielęgnacji zieleni, ale tylko na obszarze naszych prywatnych sadków. Tymczasem w miastach, tak potężnych jak Warszawa czy Kraków, możemy spacerować nawet po kilku rozległych parkach oraz kilkudziesięciu skwerach. Z jednej strony przycinanie drzew już rosnących, a z drugiej sadzenie nowych egzemplarzy to zajęcia dla pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwach, które trudnią się utrzymaniem zieleni. Takie osoby muszą nie tylko charakteryzować się tężyzną fizyczną, która jest niezbędna przy tego typu pracach, ale także kierować się zmysłem artystycznym - w końcu do parku przybywa się po to, aby nacieszyć oko pięknem zadbanej przyrody (stąd najlepszym rozwiązaniem byłoby wynajęcie firmy - drzewa - wycinka i pielęgnacja).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2015-07-29 12:37:14
Tagi: ogród, kwiaty, park, cebulki, pielęgnacja, ogródek, tuje