Znajdź najlepsze majteczki treningowe dla twojego dziecka

Helen Doron Early English, dziecko
Napisał: Helen Doron Early English
Na podstawie: Helen Doron Early English
Dużo z nas zostało wychowanych na pieluchach tetrowych. Ich świetność wyparły około 25 lat wcześniejpampersy. Aktualnie dużo rodzicielek pracujących i niepracujących powraca do pieluch. Pieluszki wielorazowe ostatnio przeżywają swój renesans. Dużo rodziców którzy je używają jest bardzo zadowolonych.

Dla niektórych, przeważnie młodych matek może to być jednak czarna magia czy też nieznajomość tematu. Pieluszki tetrowe albo z kieszonką (źródło), aczkolwiek przeważnie określane po prostu kieszonką to najpopularniejsze podejście.
Tort z dziecięcych pieluszek
Napisał: Personal Creations
Na podstawie: http://www.flickr.com
W praktyce to niezwykle przyjemna w dotyku pielucha z kieszonką, utworzona od zewnątrz z PULu oddychającego poliestru, jaki ma zabezpieczać ubranie przez zmoczeniem, od środka z przyjemnego mikropolarku, również zaopatrzona w kieszonkę na chłonne wkłady. Kluczową wartością pieluszek z kieszonką jest ich uniwersalność i szybki okres wysychania dzięki temu, że majteczki i wkład schną samodzielnie. Najwygodniej kupić otulacze rozmiarowo odpowiednie pod w stosunku do wagi dziecka. Otulacz pulowy jak samo określenie wskazuje montuje się tylko z surowca typu PUL, czyli zalaminowanego poliestru.

Niesłychanie szybko schnie, a kiedy pociecha zabrudzi taki otulacz niezbyt mocno, można wypłukać go pod bieżącą wodą i jak tylko wyschnie założyć znowu. Nie musimy wkładać otulaczy do prania po każdym przewinięciu, o ile się nie pobrudził zastępujemy zaledwie tetrę/wkłady. Otulacz z bawełny i PUL-u to taki otulacz, który prócz tworzywa PUL ma obrzeżną powłokę bawełnianą. Mokre pieluchy wielorazowe lznajdujące się w koszu można pokropić paroma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek najlepiej dać na ostatnią wkładaną tego dnia pieluszkę.

Zabrudzone pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni. Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce zazwyczaj w 40-60°C bez uprzedniego namaczania (link do wielorazowepieluszki.pl). Pieluszek nie należy moczyć gdyż w wodzie namnażają się bakterie. Nie ma też konieczności gotowania pieluszek, a pranie w niższej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących wydłuża żywotność pieluszki. Do prania dodajemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie płuczemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału.

Jeśli pieluszki są bardzo zabrudzone należy zastosować pranie wstępne z dodatkiem mydła żółciowego.Otulacze wełniane najlepiej prać ręcznie w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym. Co parę prań należy wyprane otulacze zanurzyć w kąpieli lanolinowej.
Nie powinno dawać płynów zmiękczających, mydła i olejków pochodzenia roślinnego bo oblepiają one włókna materiału i tym samym obniżają chłonność pieluszki. Pieluszki wielorazowe - http://wielorazowepieluszki.pl i otulacze wełniane dobrze jest suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, ponieważ powoduje ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie trzeba też prasować. Przeciwnie prasowanie niekorzystnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można znacznie zaoszczędzić środków pieniężnych a wiadomo, że przy dziecku wydatków jest całe mnóstwo.Coraz wiecej matek wraca do stosowania pieluch, ponieważ pociecha ma obcowanie z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Posiadamy wiedzę, że towary ekologiczne dla nas wszystkich to pozytywne skojarzenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-09 08:51:07
Tagi: pralka, mydło