Turystyka - czy warto studiować?

Sala wykładowa, klasa
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Komuś, kto nie ma wyższego wykształcenia ciężko może być znaleźć odpowiednią pracę. W naszym kraju na uczelniach się znajduje bardzo duża liczba studentów, a odzwierciedleniem tego są preferencje i oczekiwania pracodawców i właścicieli firm. Ukończenie studiów wyższych to bilet do znalezienia dobrej pracy i dalszego rozwoju zawodowego. Wiele młodych osób po szkole średniej udaje się na studia licencjackie, a po ich ukończeniu albo szuka pracy, albo kształci się dalej w celu uzyskania tytułu inżyniera albo magistra.

Bardzo często można usłyszeć, że szczególnie młodzi są beznadziejnymi pracownikami. To fałsz! Najzwyczajniej w świecie sytuacja na krajowym rynku zatrudnienia jest nadal daleka od ideału. Powiedzmy statystyczny Niemiec bądź Kanadyjczyk wcale nie jest inteligentniejszy od Polaka, a w zasadzie nie ma ogromnych kłopotów z dostaniem pracy.
studia
Napisał: Takver
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeszcze inni wybiorą od razu studia magisterskie (www.wste.edu.pl), które kończą się napisanie pracy dyplomowej i tytułem magistra, a po studiach technicznych także inżyniera.

Duża część młodych ludzi wybierając wyższą uczelnię będzie się kierować zainteresowaniami i pasjami, jednak niekiedy się zdarzają również uczniowie, którzy zupełnie nie wiedzą co chcą studiować. Dostają się na przypadkowe studia, zaczynają chodzić na zajęcia i niekiedy po dwóch miesiącach zmieniają uczelnię. Jednak jeżeli ktoś ma pewność, co chce robić w życiu, to na pewno skończy takie studia, które mu pozwolą na wykonywanie wymarzonego zawodu.
Studenci
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Chociaż oczywiście czymś całkowicie jasnym jest to, że jeśli nie chcielibyśmy później uskarżać się na beznadziejne perspektywy, nieustanną niepewność o jutro, bez dwóch zdań powinniśmy w sensowny sposób podchodzić do własnej edukacji.

A więc: jakie studia są teraz całkiem smakowitym kąskiem? To znaczy, gdzie iść, aby później najzwyczajniej dostać niezłą pracę? Takich kierunków jest sporo, a artykuł nie jest opasłą księgą, zatem można powiedzieć, że rzetelne opisanie wszystkich kierunków nie jest realne. Jednakowoż bez paniki, coś tam zawsze się napisze. Być może komunikacja społeczna jest kierunkiem, który może dać dobre perspektywy na przyszłość (więcej o politologii tutaj)? Chyba wszyscy zdają sobie sprawę, że medycyna i prawo są ogromnie popularnymi kierunkami, ale już nie każdy ma świadomość tego, że dziennikarstwo studia również zaczęło się cieszyć ogromnym zainteresowaniem. Kończący te kierunki będą doskonale przygotowani do podjęcia pracy w zawodzie dziennikarza, choć powiedzieć trzeba że do łatwych on nie należy.

Jednak jeśli ktoś kocha taką pracę, w młodych latach aktywnie uczestniczył w różnych gazetkach szkolnych, to z pewnością studia tego typu będą spełnieniem jego marzeń. Rosnącym zainteresowaniem pośród studentów zaczęły się również cieszyć politologia studia. Zwłaszcza w stolicy Polski dużo pracy oczekuje na właśnie absolwentów tego typu kierunków. Dużo się zwykło mówić o tym, że humaniści nie mają dobrych perspektyw. Pewnie absolwent medycyny ma większe szanse na dobrą pracę oraz atrakcyjne zarobki, lecz nie przesadzajmy. Sensownie myślący człowiek i tak zadba o siebie. Może w owym tekście jest za wiele optymizmu, ale czy jest sens nieustannego żalenia się? Myślmy trochę bardziej optymistycznie, a będzie dobrze! Porada - warto porozglądać się za tak zwanym złotym środkiem, czyli perfekcyjnym kierunkiem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-08 10:16:21
Tagi: wykształcenie, inżynier, edukacja, praca, kierunki, politologia