Elewacja z klinkieru – co należy wiedzieć?

Elewacja z klinkieru - Wienerbeger.pl
Napisał: Wienerberger.pl
Na podstawie: Wienerberger.pl
Jeżeli zdecydujesz się na użycie cegły, wtedy powinieneś wiedzieć, że stawiasz na jeden z najbardziej naturalnych surowców. Cegły były wykorzystywane do wznoszenia domów od niepamiętnych czasów – jeśli sięgniesz pamięcią wstecz, bez wątpliwości przypomnisz sobie, że Twoi dziadkowie albo pradziadkowie mieli dom zbudowany właśnie z cegły polecamy szczególnie cegły ceramiczne marki Wienerberger. Moja pierwsza rada - w każdym przypadku powinieneś kupować takie materiały budowlane, które cechują się ponadprzeciętną jakością.

Moim zdaniem przykładowo pustaki producent, nigdy nie może być za tani, bo to raczej kiepsko wróży na przyszłość. Bardzo często ludzie zbytnio skupiają własną uwagę na szukaniu tych producentów, których jedyną zaletą są niewielkie ceny. Naturalnie wszystko jestem w stanie zrozumieć, lecz w końcu jeżeli w tym momencie kupimy takie pustaki, które nie są najwyższej jakości, to czy za kilka lat, a może prędzej, nie poczujemy negatywnych skutków? Obecnie cegła wraca do łask przede wszystkim dlatego, że jest nader ekologiczna – cegły powstają tylko z gliny i wody, które są później wypalane w dużych temperaturach.

Jeżeli zatem chcesz, aby Twój dom był naprawdę ekologiczny i przyjazny środowisku, wtedy cegła zdecydowanie będzie jednym z najlepszych wyborów (dodatkowe informacje). Rozpoczynając fugowanie nie można zapomnieć, że fuga może dość mocno brudzić płytki, dlatego lepiej jest postarać się o większą dokładność, niż później trudzić z uciążliwym czyszczeniem. Potem trzeba już tylko obmyć płytki i zadanie zostało wykonane.

Sposób, w jaki układa się płytki klinkierowe na zewnątrz lub wewnątrz domu właściwie niczym się nie różni. Jeśli nie wiemy czy to zadanie dla nas albo nigdy wcześniej nie robiliśmy żadnych czynności remontowo-budowlanych, opłaca się zatrudnić doświadczoną ekipę, która fachowo ułoży płytki dając gwarancję ich trwałości. Sporym plusem cegły jest również to, że jest ona całkowicie bezpieczna dla zdrowia ludzkiego – właściwie nie ma możliwości, aby z cegieł uwalniały się jakiekolwiek szkodliwe substancje.

W dodatku cegły są w pełni wolne od alergenów – jeśli Twoje dziecko przykładowo cierpi na jakąś alergię, wówczas wybudowanie domu z cegły bez wątpliwości będzie rewelacyjnym rozwiązaniem. Są również te firmy, które sprzedają materiały budowlane, które są niezbyt odpowiedniej jakości, a jednakże są całkiem drogie. To wszystko wyraźnie pokazuje, że jeśli chcielibyśmy dużo lepiej poradzić sobie z kupnem materiałów bud., powinniśmy postarać się zachować rozsądek.

Dzięki normalnemu rozumowaniu pewnie zakupimy materiały budowlane, które są pod każdym względem OK. A przecież w wielu przypadkach nie jesteśmy potem zadowoleni z jakości. Dobrze, że są producenci dachówek bądź cegieł, którzy są w porządku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-06 07:55:36