”Zielone domy” czyli w jaki sposób żyć zgodnie z naturą

budowa domu
Napisał: Fiona MacGinty-O’Neill
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z każdym rokiem przybywa osób decydujących się na tak zwane budownictwo ekologiczne, które kładzie nacisk na oryginalną konstrukcję, której zadaniem jest ograniczenie ubytku ciepła, często wydobycie energii z alternatywnych źródeł, a czego konsekwencją jest zredukowanie kosztów związanych z eksploatacją budynku mieszkalnego. Ponadto duża liczba właścicieli budynków inwestuje w tak zwane kolektory słoneczne. Urządzenia takie umieszczane są na dachu budynku, a one zamieniają energię czerpaną ze słońca na ciepło potrzebne na przykład do ogrzania pomieszczeń lub wody.

Stosunkowo nową ideą jest także tak zwany budynek pasywny (Budoskop), zwany również domem pasywnym. Tą nazwą określa się obiekty tworzone w taki sposób, aby zużycie energii przez osoby w nich mieszkające było jak najbardziej zminimalizowane. Jeżeli my także mamy potrzebę aby żyć w porozumieniu ze środowiskiem, przy czym wziąć pod uwagę nasz domowy budżet radzimy aby zdecydować się na dom energooszczędny.

Struktura takich budynków spowodowana jest zasadami oszczędności energii oraz ograniczeniami strat ciepła. Kiedy na ścianach budynków od nasłonecznionej strony pojawiają się duże przeszklenia, liczba i wielkość okien i drzwi od strony północnej, stanowią minimum, dzięki czemu ograniczona zostaje powierzchnia, przez którą może uchodzić ciepło z wnętrza. Wiadoma sprawa: w żadnym wypadku widok rdzy nie jest zbytnio fajny.

Jednakowoż ciężko nie zauważyć, że to dosyć częsty widok. Pamiętajmy w takim razie dwie sprawy: musimy w umiejętny sposób wybrać rynny, a jeszcze oprócz tego czymś wielce ważnym jest to by zadbać o nie. Częsta pielęgnacja powoduje, iż tak jakby z automatu ryzyko rdzy będzie dużo mniejsze.

Akurat co do tego ciężko mieć wątpliwości: no wiadomo, tylko jeżeli o coś zadbamy, może nam się niejako odwdzięczyć. Stara zasada, która działa niemal wszędzie.
wnętrze
Napisał: www.fotorolety.com
Na podstawie: www.fotorolety.com
Trzeba w takim razie wiedzieć, aby w żadnym razie nie postarać się o miano hipstera - przesadna oryginalność, zwłaszcza w kwestii aranżowania swojego domu, niemal w żadnym przypadku nie jest OK.

Zadbajmy również o to, aby w naszym domu znalazł miejsce elegancki kamień dekoracyjny - porównaj, który powoduje, że wreszcie można sprawić, iż ściany będą fajnie wyglądały. W dalszym ciągu taki kamień nie jest zbytnio popularny w Polsce, lecz jeśli uwierzyć statystykom zamieszczonym w Sieci, rośnie ilość miłośników kamienia dekoracyjnego. Więcej informacji dotyczących ofert materiałowych producentów i dostawców z sektora budowlanego możesz zobaczyć na budoskop.pl

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-05 07:49:22
Tagi: konstrukcje, kolektory, ciepło, straty ciepła, Rdza, dekoracyjny