Lampy ogrodowe – nowoczesne oświetlenie twojego ogrodu

Ogrodowe oczko
Napisał: jpopesku1
Na podstawie: www.flickr.com
Teoretycznie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe możemy oprzeć na jednej lampie halogenowej nad drzwiami wejściowymi do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak słabe zewnętrzne oświetlenie może jednak okazać się mało praktyczne. Jak dobierać lampy ogrodowe, ażeby odpowiednio spełniały swoje funkcje? W jaki sposób zaoszczędzić prąd stosując lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą być równocześnie dekoracją? Słaby blask zaś to najlepszy wybór dla sypialni. To pomieszczenie, w którym regenerujesz siły, powinno więc mieć klimat wygody.Wartym uwagi pomysłem jest zawężenie blasku do dwóch lamp obok łóżek, dzięki którym możecie bez trudności oddawać się lekturze przed spaniem.

Jeśli w alkowie nie zamontujesz żadnych dodatkowych mebli, można odpuścić sobie instalowanie górnej lampy. Wybierając oświetlenie ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne należy koniecznie rozważyć rozmiar naszego terenu. Jeżeli ogród jest spory, lampa wisząca na tarasie albo jeden kinkiet na ścianie budynku to zdecydowanie za mało. Nie chodzi nawet o nocne spacery w delikatnym świetle ogrodowej lampy podłogowej, ale zabezpieczenie przed włamywaczem, który zamierza ukraść nasz rower.

Słupki ogrodowe należy umieścić wzdłuż alejek, chociaż można też umieścić je bliżej ogrodzenia – mogą to być na przykład lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu.
ciekawa lampa
Napisał: Faruk Ateş
Na podstawie: http://www.flickr.com
Interesującym pomysłem mogą stać się plafony łazienkowe (więcej przeczytasz w tym miejscu: rekomendowane źródło), oczywiście dopasowane z poczuciem smaku do stylizacji tego pomieszczenia. W łazience ma znajdować się silne światło, aby wszelkie codzienne czynności mogły być realizowane bez problemu. Praktyczną koncepcją jest wbudowanie bonusowego światła nad lustrem.

Można pokusić się o stwierdzenie, że plafony będą świetnie wyglądać również w innych zakątkach mieszkania. O ile chodzi o salon, tutaj mądrze jest postawić na parę źródeł blasku, by stworzyć pożądaną jasność. Przy uroczystych spotkaniach można włączyć wszystkie lampiony, a podczas odpoczynku przed TV zapalić tylko część z nich. Można też zainwestować w oświetlenie regulowane.

Niewątpliwie przydatna będzie z całą pewnością lampa biurowa (dowiedz się znacznie więcej). W zależności od typu i zastosowania danego pomieszczenia, wykorzystuje się różnorodne źródła światła. Na przykład w pomieszczeniu pełniącym funkcję gabinetu konieczne jest dodatkowe oświetlenie w postaci lampy na biurku. W pokoju dziecięcym poza oświetleniem górnym potrzebne mogą być dodatkowe lampki nocne, w szczególności w przypadku najmłodszych.

Najmłodsze dzieci bowiem często boją się ciemności i potrzebują źródła światła, które będzie działać w nocy. Lampy do sypialni także mogą być różnego rodzaju. Najczęściej zaleca się, by było to oświetlenie stonowane, lub też z możliwością zmniejszania. Tu również przydają się lampki nocne, stawiane blisko łóżka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-31 08:09:46
Tagi: dom, oświetlenie, ogród, taras, lampy, salon, pokój, lampki