Rośliny niezwykle popularne u nas

mała jodła koreańska
Napisał: F. D. Richards
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dbałość o estetykę naszych domów, mieszkań czy ogrodów to nasza ważna cecha charakterystyczna. Coraz więcej z nas wybiera egzotyczne wręcz gatunki, dlatego hiacynty cieszą się tak sporą i stale rosnącą popularnością. Te wyjątkowe i wielokolorowe kwiaty mogą być uprawiane nawet do czterech lat na tej samej ziemi. Profesjonaliści w zakresie sadownictwa oraz ogrodnictwa polecają jednak sadzenie tych roślin w okresie jesieni, gdyż dzięki temu nie będą one narażone na różnego typu bakterie czy grzyby.

domy aktywne
Napisał: VELUX Polska
Na podstawie: VELUX Polska
Oprócz znanych i zimnych budynków z cegieł dzisiaj dużo ludzi buduje z drewna. Coraz popularniejsze są faktycznie nieduże domy parterowe bez poddasza (jak domy.projektoskop.pl/domy-8721.htm), mogące pojawić na działce budowlanej w kilka tygodni. To domy z bali stawia się tak szybko. Podobnie kuszące są domy szkieletowe drewniane.

Nawet 6 miesięcy od rozpoczęcia budowy można wprowadzać się do nowego domu. Zaliczająca się do grupy drzew iglastych jodła koreańska to idealna roślina do mniejszych ogrodów. Jej nazwa po łacinie to Abies Koreana. Jeżeli we właściwy sposób się o nią troszczymy, tak samo z odpowiednią systematycznością oraz w odpowiednim rytmie okazujemy jej uwagę może urosnąć aż do 8 metrów.

Niespotykany pokrój tej rośliny oraz stożkowata korona charakteryzują ją na tle pozostałych roślin z ogrodu. Liście w kolorze zimno-zielonym zwracają uwagę w szczególności. Moda doprowadziła do tego, że domy z drewna przegrały z murowanymi. Dzisiaj stopniowo kieruje się do dawnych metod.

Oba rozwiązania mają oczywiście swoje wady i zalety. Drewno faktycznie jest wyjątkowym budulcem i bez dwóch zdań energooszczędnym. Absorbuje ciepło i nie wychładza się tak jak standardowy dom.
Domy energooszczędne i pasywne to przyszłość polskiego budownictwa
Napisał: OknoPlus
Na podstawie: OknoPlus
Domy szkieletowe tworzy się z gotowych drewnianych części, fachowo izolowanych, z najwyższej jakości drewna.

Zewnętrznie nie różnią się od standardowych murowanych domów. Tego typu technologia to nie tylko małe domki jednorodzinne, ale również takie projekty bliźniaków na projektoskop.pl i willi – do trzech pięter. Jeżeli nie jesteś fanem owoców i chcesz hodować drzewka dla ich pięknego wyglądu, najlepszym nabytkiem staje się wiśnia japońska (by wiedzieć więcej zerknij tutaj: rady dotyczące wiśni japońskiej na projektoskop.pl), najpopularniejszy symbol ojczyzny samurajów. Ciężko wymienić coś bardziej zjawiskowego, niż kwitnące wiosną wiśniowe drzewko.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-29 08:25:09
Tagi: Domy z bali, roślina, Abies Koreana, domy