Sposoby zastosowania różnego typu żwiru w przemyśle

żwirowa droga
Napisał: Eden, Janine and Jim
Na podstawie: http://www.flickr.com
Piasek do celów gospodarczych wydobywany jest metodą odkrywkową w kopalniach zwanych piaskowniami. Jest też pozyskiwany przy pogłębianiu rzek, kanałów żeglugowych na obszarach jezior i mórz itp. Wykorzystywany jest m.in. do wyrobu szkła, a w budownictwie jako składnik betonu, zapraw murarskich, tynków.

Piasek suszony uzyskiwany jest na podłożu piasku rzecznego. Piasek suszony wykorzystywany jest do piaskowania metalu, betonu oraz z wykorzystaniem do zapraw budowlanych. stosowany jest także jako uzupełnienie nieprawdziwej murawy w podłożach sportowych. Okazuje się bowiem, że liczba szczegółów, która musi zostać przez nas wybrana jest bardzo duża, w następstwie tego musimy temu procesowi poświęcić odpowiednią ilość czasu.

Kluczowe będzie również nasze zapoznanie się z kosztowną wiedzą, dzięki której skonstruowanie wyjątkowego na szeroką skalę akwarium będzie zadaniem poniekąd prostym. Piaski po wyschnięciu i powtórnym przesianiu na najlepszej jakości separatorze mają przeznaczenie do wypełniania filtrów przy uzdatnianiu wód pitnych i technologicznych, oczyszczalni ścieków komunalnych i przemysłowych oraz drenów melioracyjnych. Ponadto są użytkowane do produkowania suchych zapraw i klejów budowlanych.

W osłonie miotły wodnej używane są do piaskowania różnorakich obiektów – od warsztatów mechanicznych po rzeczy stalowe i żelbetowe budownictwa drogowo-mostowego. Ponadto piaski suszone mają dużo zastosowań domowych: do posypywania lodu, w akwariach, terrariach, kuwetach, oczkach wodne, ścieżkach ogrodowych, piaskownicach. Piasek naturalny kopalniany jest zastosowywany do zagęszczania i wyrównywania wykopów oraz jako warstwa stabilizująca pod układane drogi.

Piasek suszony (przesuszony) to drobnoziarnisty piasek, mający stosowanie m.in. w: chemii budowlanej (tynki, kleje, zaprawy), jako wkład do kotłów fluidalnych, wypełnienie nawierzchni boisk sportowych a też wykorzystywany bywa do produkowania posadzek żywicznych i antykorozji. Jak wynika z powyższych przykładów, nawet niedrogie i powszechnie występujące surowce jak żwir mogą mieć naprawdę uniwersalne zastosowanie – również w świecie zawładniętym przez nowoczesne technologie - więcej na http://sandmix.pl/oferta/.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-15 06:23:46
Tagi: budownictwo, nawierzchnie