Co zrobić, aby świat był czystszym miejscem?

śmieci
Napisał: mon/ks/37
Na podstawie: http://www.flickr.com
Istnieją takie momenty w życiu i równocześnie istnieją takie substancje, przy których nasze życie jest zagrożone i jeżeli nie będziemy uważać, jeżeli nie będziemy dobrze uważni, to ma szanse się okazać, że zapadniemy w poważną chorobę. Przez to tak ważne jest to, aby substancje niebezpieczne były nie jedynie odpowiednio oznaczone, lecz również oraz aby były prawidłowo przechowywane. Choć nasza wiedza jest znacznie szersza, to i tak nie umiemy jeszcze tak do końca usunąć tego, co kryje się pod nazwą odpad niebezpieczny. Groźne substancje, chemikalia które są niesamowicie żrące, albo skażone jakimiś bakteriami powinny być przechowywane w odpowiedni sposób, tak aby nikt obcy nie posiadał do nich dojścia.

Co więcej przedsiębiorstwa, które zajmują się eliminacją takich odpadów muszą ściśle przestrzegać wszystkich procedur, ponieważ jeden błąd ma szanse dopuścić nie tylko do tego, iż dany podwładny podupadnie na zdrowiu, lub nawet utraci życie, ale może także przyjść do całkowitego skażenia środowiska. Im więcej uwagi poświęcamy takim chemikaliom, tym pewniejsze jest to, że nic niedobrego się nie przydarzy oraz iż nie zadziwią nas najmniejsze nieprzewidziane wypadki - czytaj więcej o utylizacji. Ludzie umieszczają więc zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do zwyczajnych kontenerów na śmieci lub, co straszne, transportują w las i tam kładą. Obecność tego gatunku niebezpiecznych odpadów jest zatrważająca w skutkach dla otoczenia.

Stare baterie degradują się przez tysiąclecia, wpuszczają do ziemi szkodliwe związki. Identycznie jest w przypadku innych odpadów, takich jak odpady elektroniczne. Lecz nie jedyne ignorancja w kwestiach ekologicznych jest mankamentem rodaków. Wielu śmieciarzy, którzy wyrzucili na przykład zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w lesie, tłumaczy się, że albo nie mieli środków na działania utylizacyjne, lub nie mieli pojęcia, że takie firmy funkcjonują.

W zasadzie ludzie łączą je z takimi działaniami, jak utylizacja odpadów medycznych dla szpitali. Ilość odpadów, jakie każdego dnia powstają na naszej planecie jest ogromna, jak się jednak okazuje, duża część z nich może być ponownie wykorzystana. W pierwszej kolejności odpady potrzebują należytego przechowywania, w takim miejscu, żeby nie spowodowały one zanieczyszczenia środowiska. Wysypiska śmieci powinny być odpowiednio zaprojektowane, tak aby do minimum ograniczyć możliwość przenikania gazów do powietrza lub środków chemicznych do wodnych cieków.

Poza tym spora ilość tego, co na wysypiska trafia, może być ponownie wykorzystana (więcej o odpadach). Mimo smutnego charakteru tego tekstu warto dopisać, że w dziedzinie świadomości ekologicznej da się spostrzec pewną poprawę. Przyczyną tego jest rzecz jasna nauka ekologiczna, która jest tworzona już w przedszkolach. To kluczowe, by od maleńkości uświadamiać rodaków na temat koegzystencji z zielenią. Potrzeba dekad mocnej pracy u podstaw, by kompletnie wykorzenić z myślenia ludzi toksyczne dziedzictwo komuny i doścignąć rozwinięte kraje. Sprawdź www.utylinia.pl.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-15 06:23:44
Tagi: Utylizacja, choroba, chemikalia, baterie, świadomość ekologiczna