Odmiany odpadów

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów
Na podstawie: http://environmental.kingspan.pl/
Mianem odpadów określa się różnorodne substancje, których przeznaczeniem jest utylizacja lub recykling. Są to na przykład różnorodne przedmioty, które nie nadają się już do codziennego użytku. Wielki procent odpadów stanowią rozmaite opakowania, których produkcja obecnie jest ogromna. Ogólnie odpady z domu mogą mieć różnorodny charakter w zależności od rodzaju gospodarstwa. Odmienne bowiem są odpady w gospodarstwach wiejskich, a odmienne w wielkich ośrodkach miejskich. O ich typie i składzie decydują również tak podstawowe sprawy jak typ ogrzewania.

W gospodarstwach z piecami kaflowymi lub ogrzewaniem za pomocą pieca centralnego ogrzewania oprócz typowych śmieci wytwarza się także pewną ilość popiołu. W okresie zimowym popiół ten często stosowany jest do posypywania ośnieżonych chodników i podjazdów, jednak w pozostałym czasie jest wyrzucany.
ekologia
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Duża liczba z nich nie jest w ogóle potrzebnych, jak między innymi pudełka na pastę do zębów. Do śmieci tworzonych w obrębie domu Zaliczają się także różnorodne wywóz gruzu wrocław naturalne, do których zaliczają się na przykład grabione liście czy skoszona trawa. Na tego rodzaju śmieci przeznaczone są najczęściej większe worki foliowe, by nie wypełniać wspólnego kontenera na odpady. Odpady przed wyrzuceniem należy dobrze przygotować.

Jeśli wyrzucamy szklane butelki, musimy zdjąć nakrętki, a gazety, wcześniej muszą zostać bez zszywek. Z reguły wyrzucamy butelki z plastiku nie zgniatając i zakręcone – spróbujmy, to jest trudne. Ostatnio coraz częściej mówi się o problemach ochrony przyrody. Powiązana jest z tym bezpośrednio konieczność recyklingu, czyli ponownego wykorzystania odpadków. Duża liczba surowców takich jak na przykład tworzywo sztuczne z butelek można wykorzystać ponownie po przejściu odpowiednich procesów. Do takich celów istnieją specjalne fabryki.

Przebiega tam zarówno utylizacja odpadów, jak i różnorodne procesy służące recyklingowi. W ostatnim czasie w wielu miejscach, również na terenie Polski, pojawia się obowiązek segregacji odpadów w gospodarstwach domowych. Domownicy dostają specjalne wielobarwne worki albo pojemniki, które ułatwiają właściwe rozdzielenie śmieci. W wielu miejscach publicznych także można znaleźć specjalne pojemniki na przykład na plastikowe butelki. Nasze domy pełne są groźnych śmieci. Nie tylko odpady przemysłowe sprawiają problemy.

Baterie i lekarstwa najcześciej są wyrzucane zwykłych pojemników. To samo dotyczy produktów pielęgnacji roślin i innych toksycznych substancji. W sklepach znajdziey odpowiednie kosze na odpady niebezpieczne, chociaż klienci niekoniecznie zwracają na nie uwagę. Nie pamiętamy, że segregacja śmieci jest obowiązkiem, przecież to sami je tworzymy.
Kontenery na odpady
Napisał: onnola
Na podstawie: http://www.flickr.com
Charakterystyczną grupę odpadów tworzą tak zwane odpady niebezpieczne. Są to wszslkie odpady, które zawierają substancje stanowiące zagrożenie dla środowiska naturalnego. Do tej grupy zaliczyć można więc bardzo dużo różnorodnych elementów, pochodzących też z prywatnych gospodarstw. Do tych ostatnich zaliczyć można przykładowo różnorodne oleje i smary, jak również wiele resztek materiałów budowlanych. Zaliczają się tu także różnego rodzaju substancje pochodzące z przemysłu. Odpad niebezpieczny może być likwidowany różnymi metodami, zależnie od zawartości i formy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-14 06:35:04
Tagi: odpady, Utylizacja, śmieci, resztki, Odpad niebezpieczny