Nie możemy myśleć tylko o tu i teraz

inwentaryzacja przyrodnicza
Napisał: Dtraveler
Mogłoby się wydawać, że jeśli pragniemy wybudować w konkretnym rejonie jakąś fabrykę, to nic nie może nam stanąć na przeszkodzie. Prawda jest mimo wszystko taka, że w zależności od regionu w którym chcemy to robić i od tego, czym dana zakład ma się zajmować, będziemy zmuszeni przedstawić dużo różnorakich dokumentów.

Niezależnie od tego, jak bardzo oddziałujemy na środowisko, z całą pewnością a także wielką ostrożnością i rozwagą należy podchodzić do naszych pomysłów, aby potencjalnie zniwelować zły wpływ na naturę. Podsumowując, od 1990 roku w Polsce na powstające inwestycje potrzebne są pozwolenia na rozpoczęcie budowy, ale także decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach.

Muszą gwarantować bezpieczeństwo tj. nie przekraczać norm emisyjnych, nie stanowić zagrożenia dla człowieka a także okolicznej fauny i flory. W dodatku też przeczytanie takiego raportu rozwieje wszelkie niejasności, jakie zjawią się pośród obywateli, którzy mieszkają w pobliżu danego rejonu, ponieważ będą oni posiadali gwarancję, iż nic nie zagraża ich życiu i zdrowiu, a wręcz przeciwnie, dzięki danej inwestycji przede wszystkim pojawią się nowe miejsca pracy.

Organem prowadzącym postępowanie jest zwykle wójt, burmistrz lub prezydent, który to swe decyzje zatwierdza wraz z regionalną dyrekcją ochrony środowiska oraz inspektorem sanitarnym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-14 06:35:04