Przydatne ogrodnikom w pracy i w pasji narzędzia

ogród
Napisał: UC Davis Gateways Project
Na podstawie: http://www.flickr.com
Prawdziwy pasjonat domowego ogrodu i działkowiec z nerwowo oczekuje przyjścia wiosny. Przed zimowymi mrozami trzeba było zrealizować sporo niezbędnych prac, aby w nowym sezonie móc delektować się jedynie przyjemnymi pracami. Czy tak będzie wiosną? Mnóstwo z tego uzależnionych jest od tego w jakim stanie pozostawiliśmy ogród i rośliny na zimę.

W prawdzie większość naszego kraju do tej pory nie była sparaliżowana na długi czas przez przytłaczającą ilość śniegu oraz trzaskający mróz, ale mnóstwo roślin jest wrażliwych na skrajne skoki temperatur. Jeśli ich odpowiednio nie ustrzegliśmy przed mrozem i śniegiem mogły groźnie zmarznąć. Ciężko myśleć, iż w szczególności w zupełności niedoświadczona osoba, która do teraz nie miała styczności z ogrodnictwem ze wszystkim sobie poradzi.

Ale spokojna głowa - w końcu zawsze można doczytać do końca owy tekst! Ponadto, jeżeli nie zrobiliśmy tego podczas jesieni, wiosną należy obciąć pędy krzewów owocowych – malin, porzeczek, agrestu i jeżyn. W porze wiosennej również trzeba zaplanować miejsca na najbardziej ulubione warzywa oraz sezonowe owoce. Na naszym niewielkim kawałku ziemi możemy pozwolić sobie na uprawę ekologiczną, bez stosowania środków chwastobójczych i owadobójczych.

ogród w rozkwicie
Napisał: Wendy Cutler
Na podstawie: http://www.flickr.com
W takim razie: w jaki sposób dbać o piękno własnego ogrodu? Niezmiernie istotna jest trawa. Choć można wyobrazić sobie taki ogród, który jest piękny, ale całkowicie bez kwiatków, róż, etc., to chyba ogród bez trawy w żadnym razie nie jest fajnym widokiem. Można śmiało powiedzieć, że ogród pozbawiony trawy nie jest ogrodem.

A więc nasiona traw (http://e-hortico.pl/trawy) powinny być odpowiednio wcześniej posiadane, odnośnie tego nikt z początkujących ogrodników nie może mieć żadnych wątpliwości. A zresztą to truizm, nie ma najmniejszego sensu pisać więcej odnośnie trawy! Bywają też sytuacje, które mogą nas zmusić do stosowanie chemii. W sklepach ogrodniczych, także internetowych, znajduje się mnóstwo środków chwastobójczych np.

Starane (http://e-hortico.pl/pl/p/SUMIN-Starane-250EC-250ml/4009) i owadobójczych jak Promanal (e-hortico.pl/pl/p/SUBSTRAL-Promanal-060EC-0,25l/3879). Zanim je zastosujemy w naszym ogródku warto zasięgnąć porady specjalisty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 06:00:06
Tagi: ogród, trawa, nasiona, działkowiec, krzewy owocowe, uprawa, środki chwastobójcze