Artykuły ekologiczne – jak je wybierać?

cień do powiek l'oreal
Napisał: Belenda Eco Care
Od pewnego czasu w większym stopniu sprawdzamy skład i miejsce pochodzenia różnego typu produktów, używanych przez nas na co dzień. Są to tak produkty które jemy ale także różnego typu środki higieny i do pielęgnacji ciała i włosów. Mnóstwo ludzi zwraca się z powrotem ku naturze i decyduje się na kupowanie produktów bez dodatków chemicznych w składzie. Wszystkie ważne wiadomości ujawnia rzecz jasna etykietka i to ona zdradza tajemnice produktu.

Jeśli straszy danymi liczbowymi, to mamy pewność, że to tylko pozornie ekologiczny wyrób. Im więcej elementów składowych pochodzenia naturalnego, tym rzecz jasna lepiej. Najlepsze wyroby nie zawierają chemicznych zapachów i nie powinny powodować alergii.
róż na policzki bourjois
Napisał: Chris Isherwood
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy chodzi o doskonałe naturalne kosmetyki, chyba najlepszym jest naturalna maska do włosów oparte na indyjskich recepturach.

Tworzone jest na bazie oleju kokosowego z odpowiednią mieszanką roślinnych ekstraktów. Tak naprawdę, jego działanie ma lepsze efekty niż różnorodnych chemicznych specyfików. Wystarczy jedynie poczytać opinie na ten temat, np. na Pamiętajmy, że żywność nie zawsze wskazuje na ekologiczne uprawy.

Tutaj reguły określa Unia Europejska i to ona decyduje o odpowiednich certyfikatach dla upraw. Warzywa i owoce muszą być zatem sadzone na odpowiedniej ziemi i bez sztucznych nawozów. Zwracając uwagę na np. olej z wiesiołka, podobnie jak w przypadku kosmetyków warto poznać jego skład. Rzecz jasna pozostałe extra elementy powinny budzić wątpliwość.

Stopniowo uczymy się, że za jakość musimy zapłacić nieco więcej. Mimo wszystko tutaj też nie należy za bardzo dać się oszukać wysokim cenom. To kolejny chwyt marketingowy, który jest oparty właśnie na tej naszej „nowej świadomości”. Ekologiczne warzywa i kosmetyki okazują się droższe, ale nie są to produkty na tyle ekskluzywne, żeby mogli pozwolić sobie na nie jedynie krezusi. (Kup teraz krem do twarzy aa)

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 06:00:09
Tagi: warzywa, żywność, wyroby