Pojemniki plastikowe do różnych zadań

kosz
Napisał: Curver
Na podstawie: Curver
Unijne dyrektywy dotyczące ochrony środowiska powodują, że prawidłowa segregacja odpadów staje się ważnym wyznacznikiem w działaniach wielu firm produkcyjnych, ale również jednostek medycznych i indywidualnych gospodarstw domowych. Nowa ustawa „śmieciowa” nakłada na gminy szereg wymogów, które muszą spełnić nie tylko samorządy, ale także szefowie firm i zwykli obywatele. Istotna staje się selektywna zbiórka odpadów, a w ofercie firm dostępny jest szeroki asortyment różnego typu pojemników i zbiorników, które mogą nam znacznie ułatwić życie. Pojemniki plastikowe sprawdzają się w magazynowaniu i transporcie szerokiej gamy towarów i substancji.

Są lekkie, bezproblemowe w użyciu, bezpieczne i tanie, co determinuje ich powszechne stosowanie.
http://environmental.kingspan.pl/produkty/pojemniki-do-selektywnej-zbiorki-odpadow.html
Na podstawie: http://environmental.kingspan.pl/
Różne ekologiczne zbiorniki to świetne rozwiązanie dla oszczędnych i proekologicznych osób. Troszczenie się o ekologie jest obecnie nie tylko niezwykle modne, ale przyczynia się w szczególnym stopniu do poszerzania świadomości na ten temat w społeczeństwie. Osoby pragnące w znacznym stopniu przyczynić się do szeroko definiowanej ochrony przyrody mogą sporo na ten temat dowiedzieć się również w internecie, na odpowiednich stronach www.

Oferty różnego rodzaju zbiorników przemawiają do konsumentów w pierwszej kolejności. Wykonane z plastiku zbiorniki na paliwo są trwałe, gdyż nie ulegają korozji, odporne na uderzenia, a także wpływ warunków atmosferycznych. Nie trzeba też stosować wobec nich żadnych szczególnych zabiegów konserwacyjnych. Produkowane zbiorniki o dużej pojemności pozwalają na jednorazowy zakup i magazynowanie ogromnych ilości paliwa bez konieczności częstego uzupełniania.

Ich dwupłaszczowa konstrukcja skutecznie chroni przedwyciekiem substancji szkodliwych do środowiska. Bardzo podobną rolę pełnią zbiorniki na adblue, popularny dodatek do paliwa. Zużycie tego środka jest podobne jak w przypadku zużycia paliwa. W samochodach wykorzystywanych do transportu, w klasie Euro 4, zużycie adblue waha się od 1 do 1,5 litra na 10 km.

Wraz z wejściem normy Euro 5 wykorzystanie adblue wzrośnie. W przypadku substancji płynnych bardziej problematycznych oraz szkodliwych niezbędne są zbiorniki dwupłaszczowe (więcej pomocy). Zbudowane są z dwóch warstw wykonanych najczęściej ze stali z zewnętrzną izolacją. Żeby można było spokojnie przechowywać te płyny przez pewnien okres potrzebna jest także kontrola przerwy między płaszczami w celu jak najwcześniejszego rozpoznania awarii.

W indywidualnych gospodarstwach, szczególnie domach jednorodzinnych lub spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych przydatna bywa skrzynia na piasek (przykład) i sól drogową. Najczęściej tego typu skrzynie ładuje się od góry, od doły zaś posiadają możliwość swobodnego wybierania konkretnej ilości. Furorę robią również ekologiczne zbiorniki na deszczówkę, przydatne do magazynowania wody opadowej i używania jej potem jej do podlewania roślin. Szeroki wybór pojemników ekologicznych sprawia, że zaczynamy żyć w zgodzie z środowiskiem naturalnym.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-12 06:00:35
Tagi: ekologia, samorządy, zbiorniki o dużej pojemności, paliwa, adblue, Euro 5, Zbiorniki