Zatroszczmy się o otoczenie swojego domu

oczko wodne
Jesteś właścicielem domu z ogrodem, który jest Twoją pasją. Z chwilą nadejścia wiosny postanawiasz sadzić, przesadzać, planować, działać by było jeszcze piękniej. Budki dla ptaków powieszone na drzewach są przykładem na to, iż chcesz być jeszcze bliżej natury. Pragniesz budzić się słysząc trel ptaków, a zasypiać przy żabiej muzyce. Można nawet śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że niejednokrotnie jesteśmy zmuszeni do stworzenia specjalnych warunków w naszym domu, dlatego też jeżeli tylko planujemy zakup nowego zwierzaka to bez wątpienia musimy postarać się, by nasz dom był odpowiednio przystosowany do tej nowej sytuacji.

NW życiu natomiast raz za razem zdarza się, że o tym zapominamy, co niestety z pewnością ma niezwykle negatywny efekt na integrację naszego zwierzaka z nowym domem. Zwierzęta zwabi sama woda, np. takie domowe oczko wodne, a także żyjące w niej rośliny. Ropuchy i żaby w plątaninie liści i łodyg złożą skrzek, z którego po dziesięciu dniach wyklują się kijanki. Do kwiatów kaczeńców zlecą się motyle i ważki oraz oczywiście pszczoły.

Zlecą się po pierwszy wiosenny nektar. Z podmokłymi terenami dobrze poradzą sobie np. kaczeńce, które są niebywale żywotne. Osobom, którym kaczeńce znudziły się na terenie ogrodu, i chciałyby się ich pozbyć, czeka trudne zadanie. Są zmuszeni jedynie wysuszyć cały zamieszkany przez nie teren.

Jeżeli zrezygnują z tych działań z każdego kawałka korzenia odbije nowa roślinka. Wymagania od życia też mają nieduże – świetnie rosną i w słońcu i w półcieniu, są mrozoodporne. Te wdzięczne i jakże urocze kwiatki zapewnią nam powrót w lata naszego dzieciństwa, gdy przemierzaliśmy pola i łąki. sprawdź oczka. Jest ono o tyle proste w przygotowaniu, że samodzielnie możemy mu dać określony kształt, a nie jedynie nastawiać się na to, co proponują nam plastikowe podstawy.

Jeśli zakupimy odpowiednią folię, która jest odpowiednio wzmacniana, to możemy być przekonani, że nic nam nie będzie przeciekało. W dodatku oczyszczenie takiego oczka jest niesamowicie proste, więc nie będzie nam ono zabierało zbyt wiele czasu. Jeżeli do tego wszystkiego dołożymy fontannę, która będzie tryskała wodą na kilka sposobów, oraz na przykład wodospad, który będzie się wyłaniał ze skalniaka, to możemy być przekonani, że wszyscy będą zafascynowani naszym planem, a ogród przed domem, będzie się przedstawiał naprawdę niesamowicie. Wodne rośliny dobrze czują się i prawidłowo wzrastają na warstwie żwiru z piaskiem. Do oczka z całą pewnością nie nadaje się ziemia, gdyż jest zbyt bogata w składniki mineralne i stanowiłaby wyłącznie pokarm dla glonów. To za ich przyczyną zbiorniki wodne stają się szaroburą zupą, pełną komarów, na którą tylko Shrek by się skusił. O ile zadbamy aby nie było w niej glonów – woda będzie czysta, przejrzysta i napowietrzona. Aby zadbać o porządek w tym podwodnym świecie będziemy musieli nabyć akcesoria do oczka wodnego, czyli pompy, filtry, folie czy zbiorniki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:01:19
Tagi: ogród, Oczko wodne, żaby, Oczko, akcesoria, pompy, filtry