Ciepło ze źródeł naturalnych przy zastosowaniu pomp ciepła

Pompa ciepła marki Junkers
Napisał: Junkers
Na podstawie: Junkers
Nieraz używane jest ciepło ze źródeł naturalnych przy pomocy pomp ciepła. Jest to tak zwane odnawialne źródło energii. Skutkiem tego jest znaczący wzrost wartości ropy naftowej a także gazu. Na nieszczęście w naszym kraju rynek pomp ciepła rozwija się znacznie wolniej niż w krajach zagranicznych.

Jest to związane z sporymi ograniczeniami na przykład prawniczymi bądź ekonomicznymi.
Pompa ciepła marki Junkers
Napisał: Junkers
Na podstawie: Junkers
Pompa ciepła jest sprzętem ekologicznym, niezawodnym oraz nowym. Wykorzystuje ona tak zwane dolne źródło energii, czyli przykładowo ziemię, do uzyskania ciepła w górnym źródle. Warto mieć na uwadze, że przy głębokości mniej więcej 1, 5 m występuje względnie taka sama temperatura.

W okresie letnim jest ona niższa niż nana zewnątrz ziemi a zimą wyższa. Dlatego też pompy ciepła zimą pobierają ciepło przykładowo z gruntu, później je kondensują przy użyciu sprężarki i przekazują do otoczenia. Działa ona niemalże jak lodówka, z tym wyjątkiem, że otrzymanym efektem jest ciepło a nie ochłodzenie. Stosowanie takich pomp powoduje spore zmniejszenie wydatków na ogrzewanie.

Dodatkowo zwiększa się bezpieczeństwo, dzięki wyeliminowaniu zagrożenia zaczadzenia czy eksplozji. Taka instalacja grzewcza z zasady jest bezusterkowa. W przemyśle pompy te stosowane są na przykład do produkcji pary, odparowywania, suszenia czy też filtracji. Wprawdzie z wolna też stają się źródłem grzewczym.

Przemysłowe pompy ciepła ocieplają na przykład zakłady pracy, gmachy, zabudowania administracyjne, osiedla mieszkaniowe i tak dalej. Posiadają one wiele plusów takich jak między innymi bezpłatne źródło energii, nie zatruwają przyrody, dosyć cicho funkcjonują oraz sporo innych. Dzięki ich cichej pracy mogą być one instalowane nie tylko w piwnicach czy kotłowniach, ale też w pomieszczeniach gospodarczych na poziomie mieszkania. Ich w sumie jedyną wadą jest dość kosztowna inwestycja. Chociaż w porównaniu z innymi źródłami energii inwestycja ta w kolejnych latach zwróci się. Warto jednak minimalizując koszty, zdecydować się na solidne akcesoria pomocnicze w atrakcyjnych cenach na stronie http://www.elektro-pol.com.pl/.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:01:26
Tagi: pompy, sprężarki