Pomysł na biznes - kwiaciarnia

Kwiaty od zawsze wspomagały panów swą nie oceniona pomocą w łagodzeniu trudnych spraw z ich partnerkami. Ten perfekcyjny prezent, od którego lepsze są chyba tylko diamenty, nadaje się na każda okazje, a dodatkowo można je podarować niemal każdej osobie, nie patrząc na wiek czy płeć. Na dodatek, niepisany język kwiatowy umożliwia wyrażenie praktycznie dowolnych emocji w stosunku do innej osoby.

Kwiat fuksji
Napisał: thisisbossi
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/thisisbossi/2948592689/
Następujące po Bożym Narodzeniu świąteczne dni naszych rodzin (najbliższe będą dni babci i dziadka) są doskonała okazją do wręczenia prezentu właśnie w formie kwiatów. Konkurencja jest spora, widać to zwłaszcza w dużych miastach. Gdy idzie o taki biznes, jak kwiaciarnia Warszawa ma przynajmniej jedną na prawie każdej ulicy.

Lecz nie ma powodu do obaw. Akurat w tej dziedzinie można wyszukać dla siebie lokalizację taką, żeby udało się rozbujać ten biznes naprawdę doskonale. Jednakże dzisiejsze familie nie są ze sobą tak zżyte jak ponad kilkanaście lat temu, nierzadko sytuacja materialna sprawia, że wnuki mieszkają w oddalonym o kilkaset kilometrów mieście, a nierzadko również na zachodzie, zatem osobiste wręczenie bukietu jest dużym problemem.

Jednak dzięki nowoczesnej technice, możemy to zrobić, na przykład korzystając z strony internetowe,jakie daje nam kwiaciarnia Poznań. Te stworzone w stylu sklepów on-line witryny, oferują wysłanie prezentów w jakiekolwiek miejsce w Polsce w dowolnym terminie.
Astry bylinowe
Napisał: amandabhslater
Na swojej witrynie internetowej taka kwiaciarnia internetowa Warszawa wyświetla przeróżne kwiaty, z których każdy pasuje na dowolną okazje.

Między nimi znajdujemy na przykład czerwone róże dla ukochanej, czy stonowane wieńce pogrzebowe. Dla wielbicieli kwiatów doniczkowych także znajdą się łakome kąski - przykładowa kwiaciarnia Radom ma w swojej szerokiej ofercie również rośliny doniczkowe i młode sadzonki drzew. Inną kwestią jest ciekawe podejście do akcji promocyjnych. Trzeba wiedzieć jak poradzić sobie choćby z kwiatami, które już nie są idealnie świeże i piękne.

Dlaczego nie wykorzystać ich jako promocję naszej kwiaciarni i po bardzo niskiej cenie sprzedawać je przechodniom jako „bukiet na stół w jadalni”, albo nawet i rozdać je z wizytówką naszej kwiaciarni. Ludzie zapamiętują tego typu niewielkie gesty, a jeżeli są z okolicy - to zdobyliśmy już stałych klientów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:01:25
Tagi: kwiaty, kwiaciarnia, Poznań, bukiet