Szklane schody - czyli metoda na oryginalne wnętrze

luksfery
Napisał: LaMenta3
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie brakuje dziś miłośników tego typu rozwiązań, które zdają się innowacyjne. Kupienie sobie tego rodzaju drzwi nie jest wydatkiem drobnym, jednak jeśli chcemy mieć kunsztownie prezentujące się drzwi, trzeb się z tym liczyć. Drzwi ze szkła posiadają zainstalowane inne zawiasy. Schody szklane to przede wszystkim idealne wyjście dla tych, którzy cenią sobie zwykle formy i surowe wnętrza. W ostatnim czasie odchodzi się od materiałów stworzonych z tworzyw sztucznych (takich jak guma albo plastik) na rzecz surowców pochodzenia naturalnego.

Dlatego też projektanci oraz architekci wnętrz z chęcią wykorzystują w wykonywanej pracy wyroby z drewna, szkła oraz kamienia. Dzięki temu można nadać stworzonym z nich artykułom nieprzemijającego charakteru. Ale nie tylko te ozdoby robi się ze szkła. W wielu eleganckich mieszkaniach i domach wolnostojących można spotkać ściany szklane. Naturalnie tego typu ściany są instalowane w środku mieszkania.

Mogą one m.in. oddzielać jadalnię od kuchni. W ostatnich latach bardzo modne jest łączenie kuchni z jadalnią, lecz niestety taka koncepcja zawiera złą stronę – wszelkie wonie z garnków swobodnie przemieszczają się po pomieszczeniach. A jak wiadomo, zapachy kulinarne bywają mocne, na przykład przy smażeniu cebuli. Zatem dobrze umiejscowione ściany szklane pozwolą na przywołanie wrażenia przestronności i równocześnie zniwelują napływanie woni z kuchni.
Podłogi szklane - Linealsystem.eu
Na podstawie: Linealsystem.eu
Fasady mocowane punktowo posiadają wiele zalet, które nie są znane większej rzeszy ludzi.

Dają one w głównej mierze większą dowolność, jeśli chodzi o projektowanie ścian osłonowych, które w tym przypadku mogą być zdecydowanie lżejsze niż w standardowych konstrukcjach zbudowanych na innych założeniach. Fasady mocowane punktowo to nie tylko i wyłącznie plusy z punktu widzenia konstrukcyjnego. Doceniane są także ich duże własności, jeśli chodzi o wizualność. Fasady tego rodzaju stosowane są szczególnie jako dekoracyjne części frontowe. Znajdziemy je między innymi w centrach handlowych czy obiektach biurowych.

Wszędzie odznaczają się znakomitym gustem, który jest dziś pożądany. By fasady mocowane punktowo wypełniały swe kluczowe założenia nie należy powierzać ich amatorom. Do instalacji schodów używa się zawiasy do szkła (tzn. przeznaczone do mocowania szkła), których obowiązkiem jest pewne mocowanie szklanej konstrukcji. Są to podobnego rodzaju zawiasy do takich, jakie wykorzystuje się do mocowania szklanych drzwi lub szklanych półek. Niekiedy są one wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, które biegną pod spodem szklanych stopni. Ściany szklane świetnie prezentują się w nowoczesnym budownictwie użytkowym. Jeżeli planujesz projekt tego rodzaju budynku, weź przykład założyciela Apple i wybierz szkło.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:01:23
Tagi: drzwi, szkło, materiały, architekci, drewno, kuchni, projektowanie, zawiasy, ściany