W jaki sposób zadbać o własny ogród? Dobre porady od ekspertów

ogród w rozkwicie
Napisał: Wendy Cutler
Na podstawie: http://www.flickr.com
W skutek tego młode siewki zamierają, a plon często ma marną jakość i niewielką ilość. W jaki sposób pomaga zaprawianie nasion przed siewem? Czy jest to zdrowy sposób na uprawę żywności? Działanie ofert producenta takich jak łopaty Fiskars wraz z chlorkiem magnezu sprawdza się idealnie. Chlorek magnezu (wejdź: tutaj - http://e-hortico.pl/pl/p/Chlorek-magnezu-25kg-LODOLAMACZ/1454) nie oddziałuje negatywnie na materiały, z czego wykonane są firmowe urządzenia. Uzyskiwanie upragnionego rezultatu zimową porą jest sporym komfortem dla wszystkich, którzy szczególnie nie lubią codziennego, żmudnego i wyczerpującego odśnieżania poszczególnych powierzchni, więc warto zainteresować się tego typu rozwiązaniami, zanim zaskoczy nas zima.

wschodzące nasiona
Do zbiorowości najniebezpieczniejszych grzybów powodujących choroby roślin, które mogą spoczywać w ziemi klasyfikuje się odmiany: Pythium, Phytophthora, Rhizoctonia, Fusarium, Alternaria, Botritis, Sclerotinia. Zaprawy do nasion (czytaj na ze-hortico.pl) mają za zadanie wyniszczyć lub ograniczyć patogeniczne mikroorganizmy, które znajdują się na zewnątrz nasion albo w środku nich. Chronią one roślinę nawet przez 2-3 tygodnie podczas kiełkowania, gdy najbardziej narażona jest na patogen zasiedlający glebę do której została wysiana. Świetne rozwiązanie dla tych, którzy marzą o tym, by wyszukać perfekcyjną możliwość odśnieżania na nadchodzącą zimę, oparte jest na zastosowaniu związku chemicznego, którym jest chlorek magnezu.

W idealny sposób rozpuszcza lód, co znacznie upraszcza usuwanie zmarzliny z potraktowanych nim obszarów. W żadnym stopniu nie wywiera on wpływu na niszczenie powierzchni, tak, jak czyni to szkodliwa sól. Ponadto ze stosowaniem chlorku magnezu Twoja łopata lub szufla nie będzie musiała być każdego mroźnego dnia w ruchu.
kiełkujące nasiona
Poza grzybami, młodym roślinkom które kiełkują, w glebie mogą zagrażać inne niebezpieczeństwa, jak larwy, szyjce i połyśnice.

Użycie zaprawy do nasion w pierwszej fazie rozwoju roślin może zapobiec atakom pewnych chorób i szkodników. Może również wykluczyć przymus aplikacji oprysków chemicznych, które są znacznie niebezpieczniejsze w efekcie dla środowiska niż zaprawy do nasion. Pokrewne, przewlekłe problemy, mogą mieć rolnicy. Na znacznej ilości pól w kraju, przede wszystkim we wschodniej części kraju, brakuje w glebie siarki, lub magnezu. Siarka i magnez bowiem są odpowiedzialne za kontrolę gospodarki azotem.

Nieobecność, lub niedobór tych składników zakłuca wykorzystanie azotu, lub nawet zahamowuje jego cyrkulację w roślinach. Mogą one natenczas być blade czy wyczerpane. Nie należy wówczas mylić tego stanu z niedoborem azotu w roślinach- podwyższenie jego dawki może doprowadzić do jeszcze bardziej znaczącego pogorszenia jakości plonów naszych zbóż. Należy wówczas stosować, razem z roztworem mocznika, nawozy mikroelementowe, retardanty czy fungicydy.

Ale, co ważne, możemy wówczas dodać siarczan magnezu (więcej na e-hortico.pl/pl/p/Siarczan-magnezu-25-kg/1459). W fazie początku krzewienia należy stosować roztwór mocznika 18-20 % w cieczy roboczej i ok 5 % siedmiowodnego siarczanu magnezu. W fazie końca strzelania w źdźbło, zawartość mocznika obniżamy do poziomu 6-8%, ale za to siarczanu magnezu, niezmiennie, 5%.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:01:21
Tagi: środowisko, nasiona, żywność, siewki, Fiskars, zima, roślina, łopaty, szufle, zaprawy do nasion, opryski, rolnicy, azot, nawozy, źdźbło, siarczanu magnezu