W jaki sposób najlepiej uprawiać rośliny

kwiaty
Napisał: James Jordan
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/jamesjordan/3553402575/
Kilkanaście razy do roku każdy z nas zapewne jeździ na groby w celu dokonania porządków. Co jakiś czas jest to nieuchronne w połączeniu z warunkami atmosferycznymi. Groby naszych umarłych krewnych także powinny być na tyle zadbane jak nasze własne mieszkanie. Dokładne wypłukanie kurhanu, oświetlenie znicza czy wymiana wody w kwiatkach to główne działalności, które należy zrobić wizytując kurhany naszych poległych krewnych.

Jesienny czar chryzantem
Napisał: ankakay
Na podstawie: http://www.flickr.com/photos/ankakay/2939869819/
Pomówmy o chryzantemach doniczkowych i chryzantemach ogrodowych. Są to rośliny, które stanowią bardzo liczną grupę kwiatów kojarzonych z jesienią i świętem Wszystkich Świętych. Jednocześnie, są to kwiaty cięte, dostępne w każdej kwiaciarni. Znawcy twierdzą, że chryzantema urodą ustępuje tylko królowej kwiatów – róży.

Chryzantemy kwitną od końca lata do początku zimy, mają bardzo trwałe kwiatostany. W ich kwiatach odnajdziemy barwy będące odbiciem płomiennej jesieni: odcienie czerwieni, różu, pomarańczy, żółci i bieli. Można obsadzać nimi rabaty, donice i pojemniki, a także hodować jako rośliny pokojowe. Na jesień (najczęściej w listopadzie) w sprzedaży są oferowane piękne odmiany chryzantem, których postać to właściwie dużych rozmiarów kwiaty osadzone pod jednym na każdym pędzie lub małymi, niedużymi kwiatami, jakie w dużej liczbie występują na pędach.

Te cudowne okazy są traktowane jako rośliny sezonowe, za ich rozmnażanie odpowiadają tylko najlepsi ogrodnicy. Pamiętajmy jednak, iż chryzantemy to kwiaty, tak zwanego, krótkiego dnia. To oznacza, iż większość z nich kwitnie dość późno. Wiadomo, w fachowych szklarniach ogrodnicy są w stanie manipulować oświetleniem i temperaturą, tak więc możemy podziwiać piękno chryzantem z ich sadzonek cały rok.

Złocienie dobrze komponują się z astrami (Aster), georginiami (Dahlia), liliami (Lilium), rozchodnikami (Sedum), zawilcami japońskimi (Anemone hupehensis) i trawami. W wazonie pięknie wyglądają z hortensjami (Hydrangea), astrami (Aster) i gladiolami (Gladiolus). Chryzantema jest symbolem szlachetności i nieśmiertelności, słońca, cesarza iperfekcji. Kwiaty chryzantem mają bogatą wymowę; biała chryzantema oznacza miłość („kocham cię”); chryzantema czerwona znamionuje przemijającą miłość, a żółta – skandal.

Napisał: Rudi Tuinman
Mówiąc o kwiecie takim jak chryzantema doniczkowa, dostrzega się wciąż rosnące zainteresowanie tym gatunkiem na rynku. Klienci chcą wybierać dla siebie głównie sprawdzone rozwiązania, a wspomniane do takich właśnie należy. Wybór dostępnych gatunków jest niezwykły, dlatego warto postawić na najlepsze opcje. Znakomicie dopracowana oferta robi niemałe wrażenie, ale też na rynku szerzy się bardzo pozytywna opinia na ich temat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-11 06:01:18
Tagi: nawadnianie, chryzantemy, sadzonki, miłość, gatunki